Logo Gminy Wąsosz

Wielki sukces bokserów z Klubu Bokserskiego Garda Wąsosz na arenie międzynarodowej

Zawodnicy Klubu Bokserskiego Garda Wąsosz brali udział w prestiżowym turnieju Porto Cup. Był to największy i najważniejszy sprawdzian w dotychczasowej historii klubu. W zawodach wzięło udział aż 1200 sportowców z 28 krajów, co pokazuje, jak trudne było to wyzwanie.

Nasi bokserzy mieli okazję zmierzyć się z reprezentantami takich państw jak Portugalia, Hiszpania, Anglia, Holandia, Islandia, Irlandia czy Ukraina. Reprezentanci Wąsosza pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa medale. Srebrny krążek wywalczyła Lena Bukowska, natomiast brązowy medal zdobyła Wanessa Dzierla-Frąszczak. Pozostali zawodnicy również stoczyli bardzo mocne i wyrównane pojedynki. Wiktor Gierzak przegrał walkę o podium z mistrzem Hiszpanii, a Mikołaj Kubiak musiał uznać wyższość zawodnika z Anglii, który później wygrał cały turniej. Swój pojedynek stoczył także Dominik Gierzak, mierząc się z silnym reprezentantem Portugalii. 

Udział w tak dużym wydarzeniu to nie tylko sukcesy medalowe, ale przede wszystkim cenne doświadczenie. Nasi sportowcy godnie reprezentowali Gminę Wąsosz, budując jej dobrą markę w świecie sportu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom odwagi i wytrwałości.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności