Logo Gminy Wąsosz

Wspólnie zadbali o czystość w Gminie Wąsosz

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi mieszkańcy naszej okolicy po raz kolejny pokazali, że potrafią zjednoczyć siły w słusznej sprawie. W sobotę, 18 kwietnia, odbyła się wielka akcja sprzątania, w której udział wzięli zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy naszej gminy. Dzięki ich zaangażowaniu Wąsosz stał się czystszym i piękniejszym miejscem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Wąsosz we współpracy z Zespołem Placówek Kultury w Wąsoszu, który aktywnie włączył się w koordynację i przygotowanie akcji.

W akcji wzięli udział Burmistrz Paweł Niedźwiedź oraz Zastępca Burmistrza Anna Jarka. Obecni byli również urzędnicy, radni, członkowie Grupy Historycznej Kasztelania oraz strażacy z OSP w Wąsoszu. Na szczególne pochwały zasługują uczniowie z Zespołu Szkół w Wąsoszu, którzy pod opieką pani Doroty Bodery z dużym zapałem zbierali odpady. Taka postawa dzieci i młodzieży to najlepszy dowód na to, że troska o środowisko jest ważna dla każdego pokolenia.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużoną nagrodę i odpoczynek. Akcję zakończono wspólnym ogniskiem. To doskonała okazja do rozmów, integracji oraz planowania kolejnych działań na rzecz naszej małej ojczyzny. Każdy zebrany worek śmieci to ważny krok w stronę ochrony natury, a wspólna praca udowodniła, jak wiele możemy zdziałać, działając razem. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i włączyli się w tę cenną inicjatywę. Wasza obecność i ciężka praca są dowodem na to, że los naszej gminy nie jest nam obojętny. 

sprzątanie_świata_(2) sprzątanie_świata_(3) sprzątanie_świata_(5) 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności