Budżetu Obywatelskiego

Zgodnie z harmonogramem, od 10 do 30 września istnieje możliwość zgłaszania projektów do "Budżetu Obywatelskiego 2022" gminy Wąsosz!

Zgłoś projekt i miej wpływ na rozwój naszego regionu. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2022 roku! Do dyspozycji mieszkańców jest 150 tys. zł. Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć te pieniądze!

 

Realizacja Budżetu Obywatelskiego polega na :

  1. Zgłoszeniu przez pełnoletniego mieszkańca propozycji zadań do budżetu wraz z listą poparcia przez mieszkańców, które następnie podlegają ocenie pod kątem możliwości realizacji;
  2. Powszechnym i bezpośrednim głosowaniu propozycji zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację;
  3. Projekty, które uzyskały w głosowaniu największą liczbę głosów, przeznacza się do realizacji - wpisując je do uchwały budżetowej.

 

Gdzie znaleźć formularze?

Formularz zgłoszenia projektu wraz z listą poparcia mieszkańców składany jako propozycja zadania do BO 2022 w Gminie Wąsosz jest dostępny do pobrania (w formacie DOCXPDF) lub w formie papierowej w Urzędzie Miejskim Wąsosza, Plac Wolności 17, pok. nr 20 w godzinach pracy urzędu.

Jak dostarczyć wniosek?

Wnioski można składać od 10 do 30 września 2021r. w następujący sposób:

  • w formie papierowej wraz z listą poparcia w Sekretariacie Urzędu Miejskiego Wąsosza, Plac Wolności 17 w godzinach pracy lub listownie na adres Urzędu; o dacie złożenia wniosku w terminie decyduje data jego doręczenia przez operatora pocztowego do siedziby Urzędu;
  • w formie elektronicznej wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniony wniosek w formie skanu wraz z zeskanowaną listą poparcia projektu.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projekcie! Wspólnie zmieniajmy gminę Wąsosz!