Wakacje w bibliotece

Tak w kilku słowach można by było określić sobotni off-roadowy rajd samochodów terenowych, które zawitały na tereny żwirowni w Kowalowie.

22 załogi integrowały się rywalizując ze sobą na specjalnie na tę okazję przygotowanej przez ekipę DGoffROAD trasie. O pieczątki walczyły ekipy z Leszna- Raptor, Wrocławia, Rawicza – Forfiter, Legnicy oraz Wąsosza i okolic.

Świadkami niezliczonej liczby „figur” aut byli mieszkańcy gminy Wąsosz oraz okolicznych miejscowości, którzy tłumnie przybywali by z zapartym tchem podziwiać wyczyny off-roadowych załóg.

Bywało bardzo ekstremalnie, przy tym emocjonująco, tak że spora dawka adrenaliny udzielała się również widzom, którzy nie szczędzili braw dla najbardziej widowiskowych wyczynów.

Nie obyło się bez pecha, kilka załóg zaliczyło awarie, niektórzy wylądowali na boku. Co niektórzy mieli okazję sprawdzić moc swoich lin i wyciągarek. I chyba na koniec nikt nie mógł pochwalić się suchymi skarpetkami!

Okazało się, że pogoda, czy niepogoda…błota, dziur, skarp, a przy tym dobrej zabawy oraz wysokiego poziomu emocji na pewno nie zabrakło. I o to w całej tej imprezie chodziło. Najważniejsza była atmosfera, aura, która wokół takich wydarzeń się udziela i to nie tylko startującym, ale każdemu z osobna i wszystkim razem. Duch rywalizacji, klimat oraz możliwość nawiązania nowych i umocnienie już istniejących relacji to esencja tego wydarzenia.

Po takich wyczynach, emocjach jesteśmy pewni, że niebawem spotkamy się na następnej tego typu imprezie, na którą już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy!

Szczególne podziękowania należą się ekipie Pogotowia Ratunkowego, strażakom OSP Wąsosz oraz firmie Chemeko-System.

Integracyjne zmagania 4x4 zakończyła klasyfikacja:

  • I miejsce Błażej Kiarszys i Tomasz Konieczny;
  • II miejsce Mateusz Motyka i Jakub Kiejna;
  • III miejsce Bartosz Czarnecki i Maciej Młynarz.

„Fair play” Joanna Matysiak i Sławomir Matysiak;

„Największy pechowiec”: Anna Wiśniewska i Andrzej Wójcik.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem zpk.wasosz.gmina.pl

Link do dodatkowych zdjęć: GALERIA

ZPK