Od bezrobotnego do własnego biznesu!

Eureka Group SA zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Sukces gwarantowany - program kompleksowej aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie dolnośląskim”.

Wielu młodych ludzi ma pomysł na biznes, ale to zawsze wiąże się z ryzykiem. W głowie aż huczą pytania „czy to się sprawdzi?” „czy nie utopię wszystkich oszczędności?”, „czy nie zjedzą mnie opłaty typu ZUS?”, „czy nie lepiej podjąć pracę niezbyt interesującą, ale bezpieczną?”. Prawdopodobnie większość z nas borykała się z podobnymi wątpliwościami. Przecież w Polsce nie jest łatwo być przedsiębiorcą. Każdy narzeka albo musi zamknąć firmę, bo nie przynosi oczekiwanych dochodów…

Nic bardziej mylnego! Nie trzeba rezygnować z marzeń o biznesie. Środki z Unii Europejskiej pomagają walczyć z bezrobociem i realizować plany przedsiębiorczych osób. Jedno z badań Najwyższej Izby Kontroli wykazało, że aż 71% osób objętych aktywizacją zawodową w ramach unijnych projektów pozostawało po roku od ich zakończenia w zatrudnieniu. Oznacza to, że projekty unijne przynoszą efekty! 

Co, gdzie i jak? Przykład stanowić może jeden z projektów realizowany przez Eureka Sp. z o.o. Na zmianę w życiu zawodowym (a co za tym idzie również osobistym) nigdy nie jest za późno. Projekt „Sukces gwarantowany- program kompleksowej aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie dolnośląskim” oferuje bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej,  a także wsparcie pomostowe. Wsparcie pomostowe to wypłacane co miesięczne kwoty na wydatki związane z funkcjonowaniem firmy (opłaty za lokal, zatrudnienie pracownika, opłaty ZUS itp.). Gdzie to ryzyko, którego wszyscy się boimy? Otóż nie ma ryzyka i nie ma haczyków. W skrócie wygląda to tak, że uczestnik projektu po etapie rekrutacji bierze udział w spotkaniu z doradcą zawodowym, szkoleniu z podstaw przedsiębiorczości, po pozytywnej ocenie otrzymuje dotację w kwocie średnio 19 tys. złotych i może ruszać z biznesem. Dotacja jest bezzwrotna, ale firma musi być zarejestrowana przez rok na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki dotacji nikt nie inwestuje swoich oszczędności.  Wsparcie pomostowe sprawia, że nawet jeśli dochody będą niskie, bo pomysł okaże się nie do końca trafiony, stać będzie uczestnika na opłacenie opłat i pokrycie innych bieżące wydatki.

Jesteś zainteresowany projektem? Osoby odpowiedzialne za jego realizację chętnie udzielą szczegółowych informacji. Rekrutacja trwa, nie czekaj, skontaktuj się śmiało (tel. 512 053 552, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)